Vrijwilligers gezocht: moestuinproject in Bredevoort

Afgelopen zomer is het moestuinproject in Bredevoort gestart. Het moestuinproject (van Figulus Welzijn) zoekt enthousiaste vrijwilligers die willen helpen bij het kweken van groenten en fruit voor de lokale voedselbank. Coördinator Yoran en vrijwilligster Miranda vertellen erover. 

Hoe ziet het vrijwilligerswerk in de moestuin eruit?
Yoran: "Vrijwilligers komen dinsdagochtend vanaf 10.00 uur of vrijdag tussen 09.00 en 17.00 uur. En soms stemmen we via een groepsapp af wie wanneer even kan helpen, bijvoorbeeld voor het water geven of het planten van groenten."

Wat maakt het werk in de moestuin zo leuk?
Miranda: "Het is heerlijk om buiten bezig te zijn en je hoofd leeg te maken. Het geeft voldoening om te zien wat je hebt gezaaid en hoe het opkomt. Het is een fijne, rustige plek waar je ook sociale contacten opdoet. Het is heel ontspannen en gezellig. We hebben ook goed contact met de buren (andere tuinders) en helpen elkaar vaak met gereedschap of extra handjes.”

Yoran: “Iedereen komt wanneer ze kunnen. Het is belangrijk dat mensen zich niet verplicht voelen, maar wel plezier hebben in het werk. Er is altijd ruimte voor een praatje en een lach."

Wat gebeurt er met de oogst uit de moestuin?
Yoran: "Alle opbrengst gaat naar de lokale voedselbank in Aalten. We zorgen ervoor dat de groenten schoon zijn voordat we ze afleveren. Zo kunnen de mensen in de voedselbank genieten van superverse, biologische groenten."

Wie kan zich aanmelden als vrijwilliger?
Yoran: "Iedereen is welkom! Het maakt niet uit of je wel of geen ervaring hebt met tuinieren. We staan open voor nieuwe ideeën en iedereen kan op zijn eigen tempo helpen. Of je nu jong of oud bent, er is altijd wat te doen."

Miranda: "Het is een geweldige manier om buiten te zijn, te leren over tuinieren en iets goeds te doen voor de gemeenschap. Het is een fijne plek om te zijn, met mooie natuur en een gezellige sfeer. Je helpt niet alleen de voedselbank, maar het is ook een plek om te ontspannen en nieuwe mensen te ontmoeten."

Meer informatie en aanmelden

Voor meer informatie en om je aanmelden voor het moestuinproject, kun je contact opnemen met Yoran. Hij is bereikbaar op 06 28 34 66 42 en via y.boland@figulus-welzijn.nl.

Ander vrijwilligerswerk

Heb je interesse in vrijwilligerswerk maar spreekt het werken in de moestuin je niet aan? Via Figulus Welzijn kun je ook ander vrijwilligerswerk doen in de gemeente Aalten. Kijk op de website van Figulus Welzijn voor meer informatie. 

Woon je in de gemeente Doetinchem? Dan kun je terecht bij de Vrijwilligerscentrale.

Een man en een vrouw zijn aan het werk in een moestuin

Miranda en Yoran aan het werk in de moestuin